Τρία λεπτά ήταν αρκετά για τον ΠΑΟΚ!

Μέσα σε τρία λεπτά οι Κ20 του ΠΑΟΚ κατάφεραν να τελειώσουν το παιχνίδι με την Ξάνθη, στο εκτός έδρας ντέρμπι που είχαν για τη Superleague K20! Οι Θεσσαλονικείς νίκησαν με 0-2 και μείωσαν από την κορυφή του πρωταθλήματος μετά την ισοπαλία του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο, στους τρεις βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, αλλά στο δεύτερο έγινε… παιχνίδι!

Ο ΠΑΟΚ όμως κατάφερε μέσα σε μόλις τρία λεπτά να σημειώσει δύο γκολ και ουσιαστικά να τελειώσει το ματς!

Στο 54′ ο Κόζακ ήταν αυτός ο οποίος έκανε το 0-1 και στο 57′ ο Μιχαηλίδης διαμόρφωσε το τελικό 0-2, ενώ στο 70′ είχε δοκάρι ο Δούμτσης. Παράλληλα, δοκάρι είχε και η Ξάνθη στο 88′ με τον Τσάπαρη.

ΞΑΝΘΗ: Τζελέπης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Γιανναράκης, Πεταλωτής, Αγγελόπουλος, Τσέλα (68′ Τσάπαρης), Σουλεϊμάν, Δουλγέρης, Καλογιάννης (62′ Ιωάννου), Σαμπανίδης (77′ Στοΐνοβιτς).

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Σιαμπάνης, Τσαούσης, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Μανιώτης, Μπαλογιάνης (75′ Τσιγγάρας), Χατζηστραβός (79′ Βράκας), Κόζακ, Τζοβάρας, Γκαργκαλατζίδης (69′ Δούμτσης).