Τρίποντο από τα έντεκα βήματα

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Λαμία εντός έδρας απέναντι στην ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Superleague K20. Οι γηπεδούχοι ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν, κάτι που το κατάφεραν στο δεύτερο από τη βούλα του πέναλτι.

Στο 25′ ο Πατσαρούχας έκανε το ανάποδο ψαλίδι με τον Μπιτζή να διώχνει εντυπωσιακά, ενώ δέκα λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι!

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, όταν ο Λαμπρόπουλος κέρδισε το πέναλτι και ο ίδιος το εκτέλεσε για το τελικό 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για την υπόδειξη του πέναλτι και ζήτησαν δικό τους πέναλτι στο 65′ σε ανατροπή του Σάλταρη.

ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Παπανικολάου): Πουλίτσας, Χρ. Καραγιάννης, Χρυσαφόπουλος, Αντωνίου, Νικολακούλης, Φούντας, Μανιάς (30′ λ.τρ. Λαμπρόπουλος), Παπαλέξης (70′ Ηλ. Καραγιάννης), Πατσαρούχας, Καρακούσης (87′ Αφεντουλίδης), Μπουσάι.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Μπιτζής, Κυρμιτζής, Πλατάνας, Βαφειάδης, Καλούσης, Μπιγκάνος, Δερμιτζάκης (55′ λ.τρ. Τάρτας), Γαλεάδης (65′ Καραλής), Σάλταρης, Νούσιος, Μουξιός (46′ Γκαλγκανόπουλος).