«Τρίποντο» για Παναιτωλικό

Την έδρα του εκμεταλλεύτηκε ο Παναιτωλικός στο ματς με τον Πανιώνιο και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ του 3-2.

Οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα, με τους γηπεδούχους όμως να καταφέρνουν να προηγούνται στον αγώνα με 3-0 και μετά ο Πανιώνιος αντέδρασε. Με τους «κυανέρυθρους» όμως να παίζουν για σχεδόν ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 58′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Δάβρης.

Στο 17′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βακράκου, ενώ στο 25′ ο Νταλακούρας σημείωσε το 2-0. Ο Παναιτωλικός στο 63′ εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική του υπεροχή και έκανε το 3-0 με τον Βακράκο και πάλι.

Ο Πανιώνιος στο 82′ μείωσε σε 3-1 με τον Σουσώνη και πέντε λεπτά αργότερα ο πρώτος του σκόρερ, Αντωνακόπουλος, διαμόρφωσε το 3-2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Κουσιάδης, Πριόνας, Παρράς, Μιχάι, Μαλής, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης, Νταλακούρας (81′ Χριστογιάννης), Γιαννιώτης (77′ Καββαδίας), Γκασούκας (65′ Γεωργούσης), Βακράκος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Μπέτσας, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνης, Γλυνός, Παπανικολάου (60′ Αποστόλου), Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (75′ Σουσώνης), Ματσαδές (46′ Αρσενίδης).