Τελευταiα Νeα:

Τρίποντο με ανατροπή στο τέλος για τον Πλατανιά

Παρά το γεγονός ότι δεν ξεκίνησε καλά, ο Πλατανιάς κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 εντός έδρας απέναντι στη Βέροια για τη Superleague K20! Οι Κρητικοί στο πρώτο ημίχρονο ναι μεν δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που βρήκαν τον τρόπο να σκοράρουν.

Συγκεκριμένα, στο 14′ ο Μαυριάς ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τη Βέροια με 0-1 και στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς πίεσε τον αντίπαλό του για να φέρει το ματς στα ίσια και το κατάφερε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Στο 85′ ο Παπανικολάου ισοφάρισε σε 1-1 και τρία λεπτά μετά ο Σκουλουδάκης έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους με το τελικό 2-1! Στο 90′ να σημειωθεί πως η Βέροια έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων Βενετικίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Ουές, Μερόλι, Φούφλια, Λάμτσε (30′ λ.τρ. Τσατσαρώνης), Ζίκο, Παπανικολάου, Μαθιουδάκης, Αντ. Αμαραντίδης (35′ λ.τρ. Καμπόσος), Ρουσάκης (58′ Βαφειάδης), Σκουλουδάκης.

ΒΕΡΟΙΑ (Μπάμπης Σιαμόγλου): Βενετικίδης, Παντέλογλου (70′ Ιακωβίδης), Τσιώτρας, Κουμπαρόμπουλος, Ράδης, Πέλκας, Δόρης, Νύκταρης (90+1′ Τερζής), Μαυριάς, Καραγιάννης, Ζιγκερίδης (80′ Τσουλχάι).