Τρίποντο με Μαλή για Παναιτωλικό

Τους τρεις βαθμούς της νίκης εντός έδρας, κατάφερε και πήρε ο Παναιτωλικός απέναντι στον Ατρόμητο με το νικηφόρο 2-1 για το πρωτάθλημα της Superleague Κ20. Οι γηπεδούχοι από νωρίς μπήκαν δυνατά στον αγώνα και ευτύχισαν μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης να προηγηθούν! Συγκεκριμένα, στο 3′ ο Παρράς δοκίμασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και άνοιξε το σκορ.

Ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε αισθητά την απόδοσή του και μόλις στο 50′ μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1 με το σουτ του Λαζαρίδη. Στη συνέχεια η ομάδα του Περιστερίου προσπάθησε για κάτι καλύτερο δημιουργώντας ευκαιρίες για ένα γκολ, ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που κατάφερε να στείλει την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα και να πάρει τη νίκη στο 80′ με το σουτ του Μαλή από κοντινή απόσταση.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Κουσιάδης, Πριόνας, Μανωλάκης, Μιχάι, Μαλής, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης, Χριστογιάννης (77′ Δ. Γιαννιώτης), Καββαδίας (70′ Μπελεβώνης), Παρράς (85′ Πανταζής), Βακράκος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Παπαδογιωργάκης, Παυλής, Νάτσος, Φαρία, Δαλκαφούκης, Λαζαρίδης, Τσατσόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Κάιο, Τριμμάτης, Νταβιώτης.