Τρίποντο στις καθυστερήσεις για ΑΕΚ!

Τους βαθμούς της νίκης στις καθυστερήσεις του αγώνα με την ΑΕΛ, κατάφερε να πάρει η ΑΕΚ με το υπέρ της 1-0 για τη 14η αγωνιστική της Super League K19!

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ που έκανε τη διαφορά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Μπούση.

Να σημειωθεί πως η ΑΕΚ είχε και δοκάρι με τον Μαχαίρα στο 72′, σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΑΕΛ (Ιωάννης Τσακμακίδης): Μυσιρλής, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Πλατανάς, Τάρτας, Καμπέρης, Μούξιος (66′ Ζαχαράκης) Βαφειάδης, Πινακάς (90′ Δακτυλάς) Ζιάκας, Κοτσιανούλης (78′ Κουτσούκης).

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μαλισσόβας (37′ Τζουανάκης) Μπογκντάνι, Τάμπας (37′ Αρβανίτης) Οικονομίκος, Μαχαίρας, Σταμάτης (79′ Μπιλικαϊδης) Χριστόπουλος.