Τελευταiα Νeα:

Τρίτη σερί νίκη για Ηρακλή, μέσα στο Αγρίνιο!

Το τρία στα τρία με τον Σάκη Αναστασιάδη στον πάγκο τους, πέτυχαν οι Κ20 του Ηρακλή αυτή την φορά απέναντι στον Παναιτωλικό εκτός έδρας! Οι Θεσσαλονικείς πήραν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους με 2-0, παίζοντας παράλληλα και ωραίο ποδόσφαιρο ενώ εκτός από τους βαθμούς που κατέκτησαν, σε τρίτο σερί ματς διατήρησαν και το μηδέν στην άμυνά τους.

Μόλις στο 5′ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 στον αγώνα, όταν ο Συμεωνίδης «γέμισε» από εκτέλεση φάουλ και ο Γουνόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Στη συνέχεια ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει και στο 20′ είχε δοκάρι με τον Γεωργούση, ενώ και οι Θεσσαλονικείς δημιούργησαν ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ με τους Αμαραντίδη (25′), Συμεωνίδη (32′) και Δούμτσο (40′), αλλά το ημίχρονο έληξε όπως είχε διαμορφωθεί το σκορ από το 5ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα, στο 73′ ο Ηρακλής διαμόρφωσε το τελικό 0-2, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αμαραντίδη, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά και τη νίκη, ενώ τρία λεπτά νωρίτερα ο Γκασούκας του Παναιτωλικού είχε το δεύτερο δοκάρι για την ομάδα του Αγρινίου και αν είχε ισοφαρίσει ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα!

Αξίζει να σημειωθεί πως ντεμπούτο με τους Νέους του Ηρακλή έκανε ο 15χρονος Τσαλταμπασίδης, ο οποίος αγωνίστηκε ως βασικός, ενώ γεννημένος το 2000 επίσης είναι και ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Πριόνας, Παράς, Γιαννιώτης, Μιχαήλ, Τσιγκάρας, Χριστογιάννης (65′ Μανωλάκης), Γεωργούσης (30′ λ.τρ. Μπελεβώνης), Τασιούλης (65′ Παναγιωτίδης), Νταλακούρας, Γκασούκας.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Τσαλταμπασίδης, Γουνόπουλος, Ορφανίδης, Πεχλιβανίδης, Δοξάκης, Βλαχόπουλος, Δραγάνης, Συμεωνίδης, Αμαραντίδης, Δούμτσος, ενώ μπήκαν και οι Μυλωνάς, Καραΐσκος, Ευθυμίου.