Τριάρα με τον… ταύρο Μπουλάρι!

Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 τον Πανιώνιο, στο Ρέντη, για την 9η αγωνιστική της Super League Κ17

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής της Super League Κ17, μιας και επικράτησε 3-0 του Πανιωνίου στο Προπονητικό Κέντρο Ρέντη. Οι «κυανέρυθροι» αμύνθηκαν αποτελεσματικά στα πρώτα 45 λεπτά, διάστημα στο οποίο οι Έφηβοι του Ολυμπιακού είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ράμα στο 38’ (απέκρουσε ο Τζίνας).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να «ξεκλειδώσουν» την άμυνα του Πανιωνίου και έφτασαν στη νίκη, σημειώνοντας τρία γκολ. Ο Μπουλάρι στο 49’ (από το φάουλ του Μαρτίνη) και στο 60’ (από σέντρα του Κωνσταντινίδη) και ο Τσαγκαλίδης στο 71′ (δεύτερη ασίστ του Μαρτίνη) πέτυχαν τα γκολ της Κ17 του Ολυμπιακού που έφτασε στους 19 βαθμούς, αφήνοντας στους 16 τον Πανιώνιο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Καραργύρης, Κωνσταντινίδης (77’ Δολαψάκης), Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μποσκουΐδης (80’ Τασιάς), Γλυνός, Τσακίρης (66’ Τσαγκαλίδης), Ράμα (82’ Ζαχαράκης), Μπουλάρι, Φέκκας, Μούγιος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζίνας, Γκουλιάς, Βασιλόπουλος, Σεμερτζάκης, Βαλιούτης (65’ Μενάι), Μπρέου, Μουντρίχας (81’ Ευθυμιάδης), Ρουκουνάκης (71’ Παπαντζίμας), Φιλιππακόπουλος, Περιστέρης (56’ Πρεβόλης), Μπάκουλι (77’ Κουτσούκος).