Τριάρα ο Παναθηναϊκός και… κορυφή!

Συνεχίζουν δυνατά οι Κ20 του Παναθηναϊκού, οι οποίοι δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο Κορωπί. Οι «πράσινοι» μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης κατάφεραν να προηγηθούν με 1-0, όταν ο Μπουζούκης εκτέλεσε απευθείας φάουλ με τον Βενετικίδη όμως να μην κρατά την μπάλα και στην επαναφορά ο Μανιδάκης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου ο Παναθηναϊκός έκανε το 2-0. Ωραία μπαλιά στον Σέχου και εκείνος με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 3-0, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουζούκη στο 67′!

Να σημειωθεί πως ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε για περίπου μισή ώρα με δέκα παίκτες, εξαιτίας της αποβολής του Κουντουριώτη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Με τη νίκη αυτοί οι «πράσινοι» είναι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος της Superleague K20, μαζί με τον ΠΑΟΚ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Χαλκίδης, Παλασκώνης, Ντόκο, Ν. Μανιδάκης, Θεοχάρης, Σκεντεράι, Μπουζούκης (80′ Καλομοίρης), Κουντουριώτης, Εμμανουηλίδης (65′ Ξεπαπαδάκης), Δημήτρουλας (70′ Αποστολάκης), Σέχου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγελής): Βενετικίδης, Ψαρράς, Γρηγοριάδης (68′ Μελιγγιώτης), Κάγια, Βασιλάκης, Νικολόπουλος (80′ Τσίντας), Λιάππης, Λιάσος, Ε. Παπαδόπουλος (75′ Πήλιος), Ζαχαρός, Ντόλοβατς.