Τριπλέτα ακαδημίας στην ΑΕΚ και… γκολάρες από Γιούση!

Συνεχίζονται οι ευκαιρίες των ομάδων της Superleague σε πιτσιρικάδες ποδοσφαιριστές οι οποίοι προέρχονται από τις ακαδημίες των συλλόγων!

Έτσι και η ΑΕΚ στον αγώνα Κυπέλλου στην Καλλιθέα, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε τρεις παίκτες από το τμήμα κάτω των 20 ετών!

Ο λόγος για τους Γιώργο Γιαννούτσο ο οποίος είναι γεννημένος στις 16 Ιουλίου του 1997, Ανδρέα Βλαχομήτρο γεννημένος στις 3 Ιουλίου του 1997 και τον… βενιαμίν Χρήστο Γιούση γεννημένος στις 8 Φεβρουαρίου 1999.

Οι δύο πρώτοι έχουν αγωνιστεί ξανά για φέτος στην πρώτη ομάδα της ΑΕΚ, αφού έχουν από ένα ματς στο πρωτάθλημα της Superleague με την φανέλα των «κιτρινόμαυρων» και ο Βλαχομήτρος κιόλας έχει και τη γιορτή του!

Από την άλλη ο Γιούσης πραγματοποίησε ένα ονειρικό ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα της ΑΕΚ, μπαίνοντας μάλιστα με το… δεξί! Ο 17χρονος επιθετικός της ΑΕΚ είναι ο πρώτος σκόρερ των Κ20 και στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης με την Καλλιθέα κατάφερε να σκοράρει και να σημειώσει ένα ωραίο γκολ, το οποίο και πανηγύρισε έξαλλα, κάνοντας το 0-2.

Έβαλε όμως τη… σφραγίδα του και στο δεύτερο ημίχρονο σημειώνοντας στο 70ο λεπτό το 2-3 με επίσης ωραίο τρόπο!