Τρομερό ματς στην Κρήτη

Ωραίο παιχνίδι έγινε στην Κρήτη ανάμεσα σε ΟΦΗ και Λεβαδειακό, με τις δύο ομάδες να μοιράζοναι από έναν βαθμό μετά το ισόπαλο 3-3, για το Νότιο όμιλο της Super League K17!

Στο 18′ έγινε το 0-1 από τους Βοιωτούς με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Σκλαβούνου, ενώ στο 35′ ήρθε η ισοφάριση από τους γηπεδούχους με τον Παπαδάκη. Ο Λεβαδειακός όμως πήρε και πάλι το προβάδισμα στο ματς στο 58ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Σαβουϊδάκης κέρδισε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λέτης με τον τερματοφύλακα Νεοκοσμίδη να διώχνει αλλά στην επαναφορά και πάλι ο Λέτης σημείωσε το 1-2!

Στο 60′ ο ΟΦΗ πήρε πέναλτι με τον Αλευρά να αποκρούει την εκτέλεση του Τσαμπουράκη, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε επανάληψη και τη δεύτερη φορά ο Τσαμπουράκης ισοφάρισε σε 2-2!

Ο Λεβαδειακός όμως και πάλι πήρε κεφάλι στο σκορ στο 66′, όταν ο Καντάς «γέμισε» από εκτέλεση φάουλ και ο Δεληγιάννης με κεφαλιά χρίστηκε σκόρερ, αλλά ο ΟΦΗ είχε την απάντηση και στο 78′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέκου διαμορφώθηκε το τελικό 3-3!

Να σημειωθεί πως μετά το τέλος του ματς ο Λεβαδειακός εξέφρασε παράπονα για τη διαιτησία για το πέναλτι που κέρδισε ο ΟΦΗ, αλλά και την επανάληψη που αποφάσισε να δώσει ο διαιτητής μετά την πρώτη εκτέλεση.

ΟΦΗ (Αντώνης Αποστολάκης): Νεοκοσμίδης, Σαβουϊδάκης (88′ Μαραγκάκης), Γαϊτάνης, Γκεζάκος, Σμπώκος, Σπυριδάκης (74′ Μαμουλάκης), Στειακάκης (67′ Πακιουφάκης), Νικηφόρος, Τσαμπουράκης (85′ Σημαιάκης), Μπέκου (88′ Φασαράκης), Παπαδάκης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Κάντας): Αλευράς, Παλιάτσας, Σκλαβούνος (87′ Δήμου), Μούτσος, Δεληγιάννης, Λεχουρίτης, Καντάς, Αγρογιάννης, Λετης (88′ Παπαθανασιου), Τσιώλης, Κουκοδημος (62′ Αποστολάκης).