•

Τρομερό ματς στην Ξάνθη, με νικητή τον ΠΑΣ!

Μεγάλες συγκινήσεις πρόσφερε το ματς πρωταθλήματος της Superleague K20 ανάμεσα σε Ξάνθη και ΠΑΣ Γιάννινα, στην Ακριτική πόλη! Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που πήρε την εκτός έδρας νίκη με 3-2, σε ένα παιχνίδι με αρκετές ανατροπές.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 19′ του ματς με την προβολή του Γώγου, κάνοντας το 0-1. Το προβάδισμα του ΠΑΣ έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος όμως η Ξάνθη μπήκε δυνατά και στο 56′ έγινε το 1-1 με αυτογκόλ του Γώγου, ενώ τρία λεπτά μετά ο Αγγελακόπουλος στην αντεπίθεση «έγραψε» το 2-1 κάνοντας την ανατροπή στο σκορ!

Ο ΠΑΣ όμως όχι απλά δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, αλλά ανέτρεψε εκ νέου το σκορ και πήρε τη νίκη με 2-3!

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καραμποΐκης ισοφάρισε σε 2-2 και στο 90+2′ διαμορφώθηκε το τελικό 2-3 υπέρ του ΠΑΣ όταν ο Πήλιος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ξάνθης!

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Χασάνογλου, Λεωντσάκος, Γιανναράκης, Αγγελόπουλος, Πεταλωτής, Ιωάννου (74′ Πατσιώρας), Σουλεϊμάν (89′ Κ. Τενεκές), Τσάπαρης, Σαμπανίδης, Δημητρίου (53′ Καλογιάννης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Παπαϊωάννου, Κάγια, Τάτσης, Ζώγκος, Βασιλάκης, Γώγος (60′ Τσίντας), Ζαχαρός, Λιάσος, Μπισέλας (54′ Καραμποΐκης), Παπαδόπουλος, Πήλιος.