«Τσίμπησε» βαθμό η Κέρκυρα στα Γιάννενα

Τον βαθμό της ισοπαλίας κατάφεραν και πήραν οι Κ15 της Κέρκυρας απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K15. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Στο 49′ η Κέρκυρα είχε καλή ευκαιρία με τον Πρέτζα να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι του ΠΑΣ και στο 78′ έγινε το 0-1 με αυτογκόλ! Οι γηπεδούχοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Μακρή!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Δούκας, Μέγας, Πόγιας, Πανάρετος, Ντόντης, Πλατιάς, Ιωαννίδης, Εμβραίζογλου, Λέκκας, Μακρής, Καραμποίκης, ενώ έπαιξαν και οι Σακκάς, Παππάς, Δήμου, Τάφα, Ζωγάκης.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Τάσος Μοναστηριώτης): Τζαφέστας, Βλάχος, Αλεξιάδης, Χάτζι, Πρέτζας, Γουλιαρμής, Γκόγκος, Βαγγέλωφ, Νίκας, Παγιάτης, Μάστορας, αγωνίστηκαν και οι Παππάς, Καρύδης, Αρμενιάκος, Βορβίλας.

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.