Υπερηχητική Ξάνθη με τεσσάρα στον ΠΑΣ!

Άνετη και… ωραία η Ξάνθη μέσα στα Γιάννενα που νίκησε με ευκολία παίζοντας καλό ποδόσφαιρο με 4-0 τον ΠΑΣ! Οι Ακρίτες δεν άφησαν καθόλου περιθώρια στους γηπεδούχους και με επιθετικό ποδόσφαιρο έφτασαν ψηλά το δείκτη του σκορ.

Μόλις στο 13′ οι φιλοξενούμενοι πήραν… κεφάλι στο σκορ με το γκολ του Γκατζόγια, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τσιλιγκίρης σημείωσε το 0-2 στο ματς!

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε το 0-3 και συγκεκριμένα στο 54′ με το αυτογκόλ του Πανάρετου, ενώ στο 71′ η Ξάνθη είχε δοκάρι με τον Θυμιάνη και στο 87′ διαμορφώθηκε το 0-4 με την κεφαλιά του Φάκη!

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βακαλόπουλος, Μέγας, Πόγιας, Πανάρετος (86′ Πλατιάς), Γώγος, Γροσδάνης (53′ Δήμου), Παππάς (86′ Πρέντζας), Εμβραΐζογλου, Τάφα (46′ Καλογήρου), Μακρής, Σακκάς.

ΞΑΝΘΗ: Γκάρας, Ποδαράς, Λεοντσάκος, Τενεκές, Θυμιάνης, Πασχάλης (77′ Μανίσογλου), Γκατζόγιας (66′ Τσιτσεκίδης), Γράβας (69′ Κλέτογλου), Φάκης, Τσιλιγκίρης (60′ Κύπι), Κακουλίδης (46′ Κοτόπουλος).