Υπόθεση… πέντε λεπτών για την Λάρισα!

Την έδρα της κατάφερε να εκμεταλλευτεί η ΑΕΛ απέναντι στην Ξάνθη και να πάρει τη νίκη με 2-1 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague Κ20! Η ομάδα της Λάρισας κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να πάρει το προβάδισμα με 2-0 και έτσι τα πάντα ήταν πιο εύκολα για τους γηπεδούχους.

Συγκεκριμένα, στο 65′ ο Καραλούλης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ και στο 70′ ο Καλφούτζος με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 2-0! Η Ξάνθη κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 87′ με τον Σαμπανίδη, χωρίς όμως να μπορέσει να βρει τον τρόπο να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα στα λεπτά που απέμεναν.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Καρατάσιος, Καλούσης, Γ. Κυρίτσης, Θ. Κυρίτσης (46′ λ.τρ. Καλφούτζος), Γεωργακόπουλος, Καραλούλης (75′ Μακροβασίλης), Αναγνώστης, Νούσιος, Κούσιας (80′ Δερμιτζάκης), Μακρής.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σαββίδης, Χασάνογλου (81′ Παπάζογλου), Ψεμματάς, Σβάρνας, Πεταλωτής, Τσέλα (75′ Τζιβανόπουλος), Τσαπαρής, Κώστας, Μελισσόπουλος, Σαμπανίδης, Καλογιάννης (63′ Δουλγέρης).