Φιλική νίκη της εθνικής Νέων επί της Τουρκίας

Η εθνική Νέων έδωσε το πρώτο της φιλικό ματς απέναντι στην αντίστοιχη της Τουρκίας στο δημοτικό στάδιο Σπάτων «Δημήτρης Δημητρίου», με την Ελλάδα να παίρνει τη νίκη με 3-2!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45′ με τον Μπαϊντεμίρ και στο δεύτερο ημίχρονο το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να γυρίσει την εις βάρος της κατάσταση μέσα σε λίγα λεπτά! Στο 49′ ο Βρουσάι ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 59′ ο Καμπετσής έβαλε μπροστά την Ελλάδα με 2-1 και ο Βρουσάι ξανά σημείωσε το 3-1! Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 66′ με το γκολ του Σαχίν.

Μα σημειωθεί πως οι δύο ομάδες θα βρεθούν και πάλι αντιμέτωπες την Πέμπτη, επίσης στο στάδιο των Σπάτων «Δημήτρης Δημητρίου».

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Γκούμας): Σιαμπάνης, Βαλμάς (56′ Πανάγου), Πανουργιάς (56’ Μπούσης), Παπαδογιωργάκης, Λάμπρου (78′ Έππας), Τζοβάρας, Μίγγος (78′ Σαχπατζίδης), Μπούρας (56′ Καμπετσής), Μπουζούκης (65′ Ζαχαρός), Βρουσάι (65’ Οικονομίδης), Γιαννούτσος (56′ Φουάσης).