Φιλική «πρεμιέρα» για Ολυμπιακό και Πανιώνιο!

Το πρώτο τους φιλικό ματς για τη νέα αγωνιστική περίοδο, έδωσαν οι Κ20 Ολυμπιακού και Πανιωνίου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της συνέχειας της προετοιμασίας των νεαρών ποδοσφαιριστών.

Τόσο ο κόουτς των «ερυθρόλευκων», Ρικάρντο Πέρες, όσο και ο προπονητής των «κυανέρυθρων», Δημήτρης Κοροπούλης, δοκίμασαν αρκετά πράγματα και έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους, καθώς χαρακτηριστικό είναι ότι στο γήπεδο αγωνίστηκαν πάνω από 40 παίκτες!

Σε κάθε ημίχρονο οι ομάδες αγωνίστηκαν με διαφορετιικές ενδεκάδες και με πολλές αλλαγές.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Πανιώνιος στο 60′ με τον Δαυίδη, ενώ το τελικό 1-1 διαμόρφωσε στο 75′ ο Μαρίνος, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με την ερυθρόλευκη φανέλα, μετά τη μεταγραφή του στον Ολυμπιακό από τον Αστέρα Τρίπολης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ρικάρντο Πέρες)
α’ ημίχρονο: Καράδαης, Δήμος, Κοτζαμανίδης, Μαρτίνης, Ζαχαράκης, Φυτόπουλος, Νεοφυτίδης, Φέκκας, Κωστανάσιος, Ράμα, Τσερκώνης.

β’ ημίχρονο: Στουρνάρας, Γαλούπης, Μποσκουΐδης, Πέιος, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης, Γλυνός, Μούγιος, Μαρίνος, Βοϊδονικόλας, Μπουλάρι, ενώ αγωνίστηκαν και οι Νικόλης, Ντουμάνης, Βοΐλης, Καραργύρης.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης)
α’ ημίχρονο: Τζήνας, Ιωαννίδης, Τριάντης, Σεμερτζάκης, Αγγέλης, Φίλων, Ζώτος, Τσιντώνης, Δημητρίου, Π. Νομικός, Δουγένης.

β’ ημίχρονο: Πασαλημανιώτης, Φλαμπούρης, Μπουσάι, Βαλιουτής, Καμπουρούδης, Ατζέλι, Οικονόμου, Καρούτζος, Τζανετής, Δαυίδης, Καλαμάρης, ενώ έπαιξαν και οι Γρίβας, Π. Νομικός.