Φουριόζος Ατρόμητος άφησε τον Ολυμπιακό τρίτο!

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με 2-0 στο ντέρμπι του Νοτίου ομίλου της Superleague Κ15, κόντρα στον Ολυμπιακό. Η ομάδα του Περιστερίου δεν άφησε σε καμία περίπτωση τους «ερυθρόλευκους» να κάνουν παιχνίδι και θα μπορούσαν να είχαν πάει και παραπάνω το σκορ.

Μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης ο Οικονόμου μετά από ωραία ατομική ενέργεια έδωσε στον Δαλαμήτρα ο οποίος έκανε το 1-0 στον αγώνα. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής με τη συμπλήρωση μισής ώρας στο ματς, με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 2-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος είχε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, με καλύτερη αυτή στο 47′. Ο Οικονόμου κέρδισε πέναλτι με τον ίδιο να το εκτελεί, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Πέτρος Κοντοβράκης): Νικολακόπουλος, Λεονάκης, Ράπτης, Σάσσαλος, Ζάνης, Γεροδημήτρης, Οικονόμου, Παροτσίδης, Δαλαμήτρας, Καραμάνης, Λάγκας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Πάζα, Καλομοίρης, Μουντές, Πάπκας, Μπισίρης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Γραμματικάκης, Φρέρης (30′ Τσιουρής), Γαρμπής (50′ Μπονέλης) , Κατσόγιαννης, Κασέμι (45′ Λιάτσος), Ντόη, Κίτσος, Λιοφάγος (45′ Παπανικόπουλος) , Συρμής (61′ Πάστρας), Καραπαναγιωτίδης, Σταμούλης.