Φουριόζος Λιοφάγος και νίκη για Ολυμπιακό

Τη νίκη με 3-0 πήραν οι Παίδες του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο στο γήπεδο της Αργυρούπολης για το Νότιο όμιλο της Superleague K15! Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στον αγώνα και πήραν αυτό που ήθελαν.

Από την άλλη ο Πανιώνιος κράτησε για ένα ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο ο Ολυμπιακός σημείωσε τα γκολ και κατέκτησε τη νίκη.

Στο 47′ ο Λιοφάγος έκανε το 0-1, ενώ πέντε λεπτά ο Λιάτσος σημείωσε το 0-2 και ο Λιοφάγος ξανά στο 76′ διαμόρφωσε το τελικό 0-3!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Πέτρος Τασουνίδης): Παπαδούδης, Κοντομάνος, Μανωλάς, Χριστοφιλλόπουλος, Ζούλιας, Μπέκιος, Αργυρίου, Κακομοίρης, Χαϊκάλης, Μπέσης, Αρβανίτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Γραμματικάκης, Φρέρης (60′ Τσιούτρης), Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγίνης, Λιάτσος, Κίτσος (55′ Ντόη), Λιοφάγος, Σταμούλης (55′ Παπανικολόπουλος), Συρμής (46′ Πάστρας), Καραπαναγιωτίδης (69′ Σπυριδάκης).