Φουριόζος ο Λεβαδειακός!

Εύκολη νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός εντός έδρας απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης, καθώς επικράτησε με 4-0!

Οι Βοιωτοί στο πρώτο ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί έχοντας δύο γκολ, ένα δοκάρι και ένα χαμένο πέναλτι! Μόλις στο 8′ ο Μερεντίτης με προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά μετά ο Μίχος είχε δοκάρι.

Στο 15′ ο Νίκας σημείωσε το 2-0, ο οποίος επίσης εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά μετά από εκτέλεση κόρνερ και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπίφσα.

Ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα ενήργησε σωστά στο 40′, όταν ο Ιωαννίδης εκτέλεσε πέναλτι και το απέκρουσε κρατώντας το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο με το ξεκίνημα ο Απόλλωνας είχε δύο αποβολές σε διάστημα δύο λεπτών!

Στο 46′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζιόλας, ενώ επίσης με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε στο 48′ ο Σαμουλίδης.

Έτσι ο Λεβαδειακός εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι είχε αριθμητικό πλεονέκτημα και στο 50′ έκανε το 3-0 με τον Νίκα, ενώ στο 55′ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 ο Δήμος με σουτ μέσα από την περιοχή.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Σαλιάι, Μάνθας, Λιάγκας (60′ Ματσοτάι), Μερεντίτης, Αργυρίου (55′ Πορής), Βήχος, Χατζηλάμπρος, Νίκας, Ιωαννίδης (55′ Μυστακίδης), Δήμος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Μπίφσας, Κανελάκης, Σαμουλίδης, Σπίτζος, Γεωργακόπουλος, Τζιόλας, Μπουρμπούλης, Γιαούπη, Κόκκορης, Καριμπίδης, Μεντή, ενώ έπαιξαν και οι Τζαφέρι, Χρήστου, Παπακωνσταντίνου.