«Φωτιά» ο Μουξιός!

Ούτε κόντρα στην ΑΕΛ δεν κατάφερε ο ΟΦΗ να πάρει τους πρώτου του βαθμούς στο πρωτάθλημα, με την ομάδα της Λάρισας να είναι ανώτερη από τους Κρητικούς και να παίρνει τη νίκη με 3-2, για τη Super League Κ19.

Οι γηπεδούχοι στο 7′ έκαναν το 1-0 με τον Μουξιό, ενώ στο 20′ είχε δοκάρι ο Δάκτυλας με κεφαλιά και πέντε λεπτά μετά ο Μουξιός, ξανά, σημείωσε το 2-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο επίσης νωρίς η ΑΕΛ βρήκε τον τρόπο να σκοράρει, καθώς στο 47′ Μουξιός έκανε το χατ τρικ για το 3-0!

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και ο ΟΦΗ το εκμεταλλεύτηκε μειώνοντας αρχικά σε 3-1 με τον Νοικοκυράκη στο 60′, ενώ στο 75′ ο Κουγιουμτζής με το κεφάλι διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΑΕΛ (Γιάννης Τσακμακίδης): Σουλούκος, Δημητρακούδης, Μαλάκος, Φουρκιώτης Χ., Τάρτας, Μπάμης, Δάκτυλας (81′ Βαφειάδης), Καμπέρης, Πινακάς, Μουξιός (81′ Κουτσιανούλης), Χαλάτσης (69′ Ζιάκας).

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Νεοκοσμίδης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης (87′ Κουρινός), Ξενοκτιστάκης, Κουγιουμτζής, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης (74′ Παλιομητόγλου), Ξεπαπαδάκης, Αζίζι (59′ Σταυρανάκης), Ψαρράς, Νοικοκυράκης.