«Φωτιά» στο τελευταίο μισάωρο το ματς στην Τρίπολη!

Τη νίκη με 5-3 κατάφερε και πήρε ο Αστέρας Τρίπολης απέναντι στον Πανιώνιο, εντός έδρας, για το Νότιο όμιλο της Superleague K17! Οι Αρκάδες ξεκίνησαν δυνατά το ματς και φάνηκε ότι θα έφταναν εύκολα στη νίκη και στο τελευταίο μισάωρο του αγώνα πήραν… φωτιά οι επιθέσεις των δύο ομάδων!

Μόλις στο 6′ ο Αστέρας προηγήθηκε με το γκολ του Γλέζου και το 1-0 ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Μαρίνος με δύο συνεχόμενα γκολ στο 62′ και 68′ έφτασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, για να μειώσει ο Πανιώνιος στο 70′ με τον Νομικό σε 3-1.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, αφού στο 73′ ο Γλέζος έκανε το 4-1 και ο Πανιώνιος μείωσε σε 4-2 με τον Δαυίδη στο 80′ και εννιά λεπτά έγινε το 5-2 με τον Τζήμα! Το τελικό 5-3 διαμόρφωσε ο Πανιώνιος με τον Μαχαίρα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα! Με τις δύο ομάδες να σημειώνουν 7 γκολ στο τελευταίο μισάωρο του ματς!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Τσημόπουλος, Τσέκος, Μαχαίρας, Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Ατζουλάς, Μπλάτσος, Γλέζος, Δήμας, Κανελλόπουλος, Μαρίνος, ενώ μπήκαν και οι Κωτσόπουλος, Κάρδαρης, Ρούνης, Λιαρίκος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Σκορδάκης, Πολυμερόπουλος, Καμπουρούδης, Γρηγορόπουλος, Κορακιανίτης, Ατζέλι, Οικονόμου, Πάτσης, Καλαμάρης, Δαυίδης, Τούντας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μαχαίρας, Ζώτος, Γρίβας, Νομικός, Ιωαννίδης.