Φόρτσαρε και πήρε το τρίποντο

Κατάφερε ο Ολυμπιακός να ξεπεράσει το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα για τη 15η αγωνιστική της Superleague! Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν με 3-0 τον ΠΑΣ στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη, φορτσάροντας περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έγινε το 1-0, όταν στο 41′ ο Κάια ανέτρεψε τον Βάρκα μέσα στην περιοχή με τον ίδιο να το εκτελεί και στο 42′ να γίνεται το 1- στο Ρέντη!

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι «ερυθρόλευκοι» έκαναν το 2-0, αφού στο 53′ ο Κωστανάσιος με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα και στο 74′ ο ΠΑΣ είχε δοκάρι με τον Γώγο!

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε πέντε λεπτά μετά, όταν ο Ράμα έκανε το γύρισμα και ο Βάρκας με το κεφάλι σημείωσε το δέυτερό του γκολ στο ματς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σκαφίδας, Πανάγου, Κουγιός (67′ Χατζηϊωαννίδης), Λάμπρου, Ράμα, Νεοφυτίδης (55′ Πέιος), Κωστανάσιος, Ξενιτίδης (76′ Χονδρουδάκης) Βάρκας, Βρουσάι, Βοΐλης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγελής): Βενετεκίδης, Κάγια, Μελιγγιώτης, Γώγος, Βασιλάκης, Νικολόπουλος (69′ Γρηγοριάδης), Λιάππης (80′ Κωσταμόνας), Λιάσος (86′ Πιτσόλης), Ελ. Παπαδόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Πήλιος.