Φόρτσαρε στο δεύτερο και το τελείωσε με τεσσάρα!

Το έκανε… εύκολο ο Ολυμπιακός το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης για το πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με το υπέρ τους 4-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Η ομάδα του Πειραιά στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε αρκετά τον ρυθμό της και δεν άργησε να… τελειώσει το ματς.

Ο Αστέρας ήταν αυτός που είχε μία καλή ευκαιρία στο 32′ για να προηγηθεί, αλλά το τετ α τετ του Τσανγκ έδιωξε ο Αγγελόπουλος. Στο 43′ ο Κουγιός σέντραρε στην αντίπαλη περιοχή και ο Βάρκας με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0!

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και στο 53′ ο Κουμαντέι έκανε το 1-1. Όμως ο Ολυμπιακός… γκάζωσε στη συνέχεια και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1.

Στο 64′ ο Κιρτζιαλίδης μετά από ατομική ενέργεια έστρωσε στον Κωστανάσιο ο οποίος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Κωστανάσιος με σουτ σημείωσε το 3-1! Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 89′ ο Κουγιός με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Κουγιός, Λάμπρου, Αγιώτης, Πέιος, Κωστανάσιος (75′ Νεοφυτίδης), Τσερκώνης (63′ Κιρτζιαλίδης), Βάρκας, Ξενιτίδης (81′ Κατσούκης), Βρουσάι.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιφτής, Ζήσης (78′ Κρεμύδας), Κουμαντέι, Αντζούλας, Χριστόπουλος, Μαρίνος, Γλέζος, Τσέκος, Νικολακόπουλος (51′ Κομνηνός), Κανελλόπουλος, Τσανγκ (46′ Φωτόπουλος).