«Χρυσή» αλλαγή ο Νικολούδης για την Κέρκυρα!

Μπορεί να μπήκε εξαιτίας τραυματισμού συμπαίκτη του, αλλά ο Νικολούδης ήταν ο πρωταγωνιστής του ματς της Κέρκυρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα! Οι «Φαίακες» πήραν τη νίκη στο γήπεδό τους με 2-1.

Συγκεκριμένα, στο 22′ ο Νικολούδης μπήκε στο ματς αντί του τραυματία Ζαΐμι και από εκείνο το σημείο η Κέρκυρα πήρε τα… πάνω της! Νωρίτερα, στο 2′, ο ΠΑΣ είχε δοκάρι με τον Πήλιο.

Οι γηπεδούχοι στο 39′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το διαγώνιο σουτ του Νικολούδη, ενώ στο 63′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής σημείωσε το 2-0!

Ο ΠΑΣ μετά το 2-0 ανέβασε την απόδοσή του και μείωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων σε 2-1 με τον Ντόλοβατς.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Κορωνάκης, Βλάχος, Τσάνης, Παναγιωτίδης, Πιτσιόλης, Κέντρος, Λάμπογλου, Ντα Σίλβα, Σπαχίου (90+3′ Αθανασίου), Ζαΐμι (22′ λ.τρ. Νικολούδης), Μπάρδος (71′ Γιώτης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Παπαϊωάννου, Αλεξίου (34′ λ.τρ. Λιάππης), Πήλιος, Γώγος (46′ Κάγια), Βασιλάκης, Ζώγκος, Νικολόπουλος (65′ Μελιγγιώτης), Ζαχαρός, Ντόλοβατς, Παπαδόπουλος, Μπισέλας.

Πηγή: super-fm.gr.