«Χρυσή» αλλαγή!

Την εκτός έδρας νίκη με 1-0 κατάφερε και πήρε η Ξάνθη απέναντι στον Πλατανιά για το πρωτάθλημα της Suprerleague K20.

Οι Ακρίτες έπαιξαν έξυπνα και στο δεύτερο ημίχρονο μπόρεσαν να φτάσουν στο γκολ που έκανε τη διαφορά στην αναμέτρηση και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Μάλιστα το γκολ σημείωσε παίκτης ο οποίος μπήκε ως αλλαγή και δικαίωσε τον Κώστα Προδρομίτη για την επιλογή του.

Συγκεκριμένα, στο 72′ ο Στοΐνοβιτς μπήκε στο ματς και τρία λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στον αγώνα!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Πενταράκης, Βασιλάκης (82′ Γ. Αμαραντίδης), Μαρκουλάκης, Σάντο, Λάμτζε, Τσακμάκης, Σμυρλάκης (58′ Πουρζιτίδης), Μαθιουδάκης, Σινγκ (70′ Αντ. Αμαραντίδης), Σκουλουδάκης, Ουές.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Ζουρνατζίδης, Τενεκές, Τριανταφύλλου, Γιανναράκης, Τσέλα, Πεταλιώτης, Σουλεϊμάν (83′ Θεοφυλάκης), Τσαπάρης (61′ Δουλγέρης), Αγγελόπουλος, Σαμπανίδης, Καλογιάννης (72′ Στοΐνοβιτς).