«Χρυσός» ο Τζάνος, μπήκε στο 89′ και στο 93′ έδωσε τη νίκη επί της ΑΕΚ!

Έκανε την έκπληξη ο Λεβαδειακός στην 11η αγωνιστική της Superleague K17 για τον Νότιο όμιλο! Οι Βοιωτοί κατάφεραν και πήραν τους πρώτους τους βαθμούς, νικώντας στο γήπεδό τους την ΑΕΚ με 1-0!

Ένα ματς στο οποίο ο νικητής κρίθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και από ένα παιδί που ήταν μόλις 4 λεπτά μέσα στο γήπεδο!

Στο παιχνίδι ο Λεβαδειακός κατάφερε να «κλειδώσει» την ΑΕΚ η οποία δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Κωνσταντινόπουλου και στο 89′ ο Βαγγέλης Λέντας έβαλε στο ματς τον Τζάνο. Ο μικρός χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να γίνει ο πρωταγωνιστής του ματς, αφού στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 1-0!

Εκτέλεση φάουλ του Μολέ, γύρισμα με το κεφάλι από τον Γερακιό και σουτ του Τζάνου από το ύψος του πέναλτι, με το οποίο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αντωνόπουλου.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Λέντας): Κωνσταντινόπουλος, Σαχίνης, Σκλαβούνος, Γερακιός, Μολές, Νικολάου, Κακός (73′ Λυμπέρης), Τσάπρας, Λέτης (82′ Κατσικαλάκης), Τσώκος (89′ Τζάνος), Κασμάς.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αντωνόπουλος, Πλουμάτος, Κανελλάκης, Αρβανίτης (75′ Τζιάτζιος), Καραβίδας, Αυγέρης (46′ Γεωργιόπουλος), Σταματής, Μπιλικαΐδης, Πατρινός (60′ Κοσίδης), Δημητρίου, Τσάνης (85′ Γκέκα).