«Χτύπησε» με Φιλιππακόπουλο στις καθυστερήσεις!

Με… χτύπημα πραγματικά την τελευταία στιγμή του αγώνα, ο Πανιώνιος πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στην ΑΕΚ με το νικηφόρο 1-0! Οι «κυανέρυθροι» κυνήγησαν το γκολ σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και η επιμονή τους δικαιώθηκε.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φιλιππακόπουλος ήταν αυτός ο οποίος σημείωσε το γκολ για τον Πανιώνιο και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο ματς. Νωρίτερα ο Πανιώνιος και συγκεκριμένα στο 70′, είχε μία καλή ευκαιρία με την κεφαλιά ψαράκι του Ξυγκόρου, αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Αντωνόπουλος ενήργησε σωστά και έδιωξε.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζίνας, Βαλιουτής, Σερμετζάκης, Βασιλόπουλος, Γκούλιας, Μπρέγκου, Παπατζήμας, Ρουκουνάκης, Ξυγκόρος, Πατσούλι, Ευθυμιάδης, ενώ μπήκαν και οι Αναστασίου, Μπρεβώλης, Περιστέρης, Φιλιππακόπουλος, Μούντριχας.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Αντωνόπουλος, Πλουμάτος, Πετούσης (46′ Τσάνης), Καραβίδας, Λαζαρίδης, Τσέλιος (66′ Κάτσικας), Οικονομικός, Μάρκου (86′ Ματζουρανάκης), Μπιλικαΐδης (79′ Κοπιτσής), Σταμάτης, Πατρινός.