«Χτύπησε» στο τέλος ο Παναιτωλικός

Με δύο γκολ στο τέλος του αγώνα, ο Παναιτωλικός κατάφερε να επιβληθεί του Λεβαδειακού εντός έδρας με 2-0, για το πρωτάθλημα της Superleague K20!

Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 87′ με τον Μιχάι και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ηλ. Γιαννιώτης ήταν αυτός ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Μάλης, Μιχάι, Μπελεβώνης, Νταλακούρας, Γκασούκας (33′ λ.τρ. Χριστογιάννης), Γεωργούσης (90′ Πατίλας), Δ. Καββαδίας (70′ Κούστας), Τσιγγάρας, Ηλ. Γιαννιώτης, Παρράς.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Μακαλιάς): Λύτρας, Μέσι, Γρηγοριάδης, Δαρδαμάνης (89′ Βυθούλκας), Λιάγκας, Μερεντίτης, Σαραντίδης (75′ Ζιμπέρι), Νίκας, Παπαθεοδώρου (63′ Γεωργακόπουλος), Πόρης, Φάσσας.