Χωρίς νικητή…

Καμία ομάδα δεν κατάφερε να ξεχωρίσει στο ματς Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League Κ19.

Αμφότερες μοιράστηκαν από έναν βαθμό με το ισόπαλο 1-1 του παιχνιδιού.

Η ομάδα της Βοιωτίας ήταν αυτή η οποία κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν μόλις στο 10′ ο Παντίσκος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-0 στην αναμέτρηση. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ριζούπολης αντέδρασε και στο 80′ κατάφερε να ισοφαρίσει παίρνοντας τον εκτός έδρας βαθμό, με το γκολ του Κοφίνη.

Ένα λεπτό πριν την ισοφάριση, ο Λεβαδειακός έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από το ματς ο Αργυρίου.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φράγκας): Ζωγράφος, Ματσοτάι, Λιάγκας, Πούλος, Κυριαζής, Μακρής, Αργυρίου, Σπύρι (70’ Καραμπας), Τσάπρας, Νίκας, Παντίσκος (65’ Κοτρογιαννος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας): Σφύρλας, Ντάκα, Παπακωνσταντίνου, Τασιάς, Πετράς, Μπρότσι (46’ Σερβες), Λάμπη, Κοντογιαννόπουλος, Κοφίνης, Ρώσση (75’ Τσεπελε), Βελούτσος (53’ Καστορης).