Ωραίο ματς και νίκη του Ηρακλή στο τέλος!

Από τους καλύτερους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος, έγινε στη Θεσσαλονίκη μεταξύ του Ηρακλή και της Ξάνθης για τον Βόρειο όμιλο της Superleague K15. Με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με το τελικό 3-2, έχοντας το ματς δύο ανατροπές στο σκορ!

Οι Ακρίτες μόλις στο 6′ είχαν δοκάρι με την κεφαλιά του Τσιεγγελίδη, αλλά ο Ηρακλής μπόρεσε να προηγηθεί στο 20′ με τον Τσαπικούνη. Η Ξάνθη αντέδρασε και στο 28′ ισοφάρισε με τον Κοτόπουλο και τέσσερα λεπτά ο Καφαλής σημείωσε το 1-2 για τους φιλοξενούμενους!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής μπήκε πιο δυνατά και στα τελευταία δέκα λεπτά κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Συγκεκριμένα, στο 70′ ο Τσαπικούνης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ ισοφαρίζοντας σε 2-2 και στο τελευταίο λεπτό του ματς (80′) ο Κοσίδης έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα για το τελικό 3-2!

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Τότας): Λεονταρίδης, Κουτρουλίδης, Κατσουλίδης, Ιορδανίδης, Τσαπικούνης, Καρακίτσος, Κριμιτζάς, Στόιος, Τσακιρίδης, Ανθουλάκης, Κοσίδης, ενώ μπήκαν και οι Πισιώτης, Δημούδης, Αποστολίδης, Ιωακειμίδης, Ματθαίου.

ΞΑΝΘΗ (Θόδωρος Καραγιαννίδης): Καρά Ισμαήλ, Καλογρανάς, Βουτσάς, Τσιεγγελίδης, Νιαζήφογλου, Μανίσογλου, Τσιτσεκίδης (77′ Χασάνογλου), Κωσταρέλης (60′ Καράμπελας), Κοτόπουλος (68’ Μπίλιας), Καφαλής, Νομικός (54′ Δημητριάδης).