Ωραίο ματς στο Κορωπί μεταξύ Παναθηναϊκού και Πλατανιά

Αγώνας για… γερά νεύρα έγινε στο Κορωπί μεταξύ του γηπεδούχου Παναθηναϊκού και του Πλατανιά για το Νότιο όμιλο της Superleague K15! Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2 παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και με διακυμάνσεις στο σκορ. Ειδικά οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες στον αγώνα, ενώ είχαν και δύο δοκάρια πέρα από τα δύο γκολ που σημείωσαν.

Μόλις στο 12′ οι «πράσινοι» κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Λιάσκου, αλλά ο Πλατανιάς απάντησε γρήγορα αφού τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταγκουνάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός δημιούργησε ευκαιρίες για να πάρει και πάλι το προβάδισμα, χωρίς όμως να σκοράρει και ο Πλατανιάς που έπαιξε εξίσου καλά ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 78′ με 1-2 χάρη σε γκολ του Φασαράκη! Οι γηπεδούχοι όμως στις καθυστερήσεις βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν στο 2-2 και να πάρουν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας, με την τύχη όμως να τους χαμογελά αφού το 2-2 ήρθε από αυτογκόλ του Καραπιδάκη μετά από ενέργεια των Δημοσθενιάδη και Τουρκοχωρίτη!

ΠΑΟ (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας, Δουδέσης, Σιαφάκας, Νούσης, Σιατούνης, Καρβούνης, Δημοσθενιάδης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (64′ Βόσσος), Λιάσκος (74′ Φοινίκης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης (50′ λ.τρ. Νικοάρα), Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Γιαννικάκης, Νιαυραδάκης, Φασαράκης, Καραταράκης (60′ λ.τρ. Βάρδας), Νταγκουνάκης, Δρικάκης (65′ Φραγγεδάκης), Σκέντζος (74′ Μαρκαντωνάκης), Μπερικάκης (46′ λ.τρ. Αλιφιεράκης).