Όταν ανέλαβε ο Γιούσης, τελείωσε!

Όποια προσπάθεια και αν έκανε ο Πλατανιάς για να πάρει κάτι καλό από το γήπεδο του Γαλατσίου, η ΑΕΚ είχε πάντα την απάντηση! Οι «κιτρινόμαυροι» φιλοξένησαν τους Κρητικούς στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Superleague K20 και νίκησε με 4-2!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 16′ με τον Μπότο και ο Πλατανιάς ισοφάρισε με το πέναλτι του Τσακμάκη στο 45′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε ο Γιούσης και τα πάντα… τελείωσαν! Στο 51′ έκανε το 2-1 και μόλις οκτώ λεπτά με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος «έγραψε» το 3-1!

Ο Πλατανιάς προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς και μείωσε στο 68′ με τον Τσακμάκη, αλλά αυτό κράτησε για λίγο αφού στο 72′ ο Σαρδέλης διαμόρφωσε το τελικό 4-2!

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος-Γιώργος Αλεξόπουλος): Γκίνης, Ασπρογιάννης, Μωραϊτάκης, Μπογκντάνι, Τσιβελεκίδης, Μπάμπης (46′ Στυλιανόπουλος) Χριστόπουλος (65′ Αντωνίου) Μπότος, Κόφι, Γιούσης, Σαρδέλης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Πενταράκης, Βενιζέλος, Κατσαρός, Φούφλια, Λάμζε, Σμυρλάκης, Μαθιουδάκης (79′ Πουρζιτίδης) Τσακμάκης, Αμαραντίδης (46′ Αναστασόπουλος) Σινγκ, Λέκα (62′ Μαρκουλάκης).