Άνετη τεσσάρα του ΠΑΣ απέναντι στον Παναιτωλικό

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα στον Βόρειο όμιλο της Superleague K17 απέναντι στον Παναιτωλικό με 4-1! Οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο όταν και σημείωσε τρία γκολ.

Η ομάδα των Ιωαννίνων προηγήθηκε στο ματς στο 23′ με το γκολ του Τσούνη, ενώ το 1-1 έγινε στο 55′ με τον Πατίλα. Η συνέχεια όμως ανήκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους. Στο 67′ ο Λιάπης βρήκε τον Λώλη ο οποίος με πλασέ «έγραψε» το 2-1, ενώ στο 80′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 3-1 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το 4-1 με σκόρερ τον Λιάπη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας, Οικονόμου, Βλαχόπουλος, Γώγος (59′ Κώστας), Τσούνης (75′ Λάγκας), Λιάπης, Εμβραΐζογλου, Σαββίδης (65′ Λώλης), Κ. Παπαδόπουλος (86′ Ιωαννίδης), Γιωτάκης (55′ Πήλιος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Καλαντζής, Ντόβας (72′ Μαντζάνας), Θώδης (30′ Χοχτούλας), Μπακαδήμας, Ζώτα (85′ Μπινιάρος), Τσιαντής, Πατίλας, Κοτρώτσος, Πανταζής (56′ Παναγιωτίδης), Καββαδίας, Λιάβας.

Πηγή: super-fm.gr.